Všude kola

Půjdete-li od jara do podzimu ulicemi měst i venkovskými silničkami, dozajista potkáte mnoho osob na kole. Ano, občas potkávám i takové nadšence v zimě. Co do našeho života přináší tento stroj vymyšlený lidmi před mnoha a mnoha lety? Záleží na Vás, co si přejete, aby Vám přinesl. Jezdíte na kole pro získání výborné kondice, adrenalin, pohodové chvíle na výletech s dětmi, usnadnění a zrychlení si cesty po městě nebo ekologický dopravní prostředek? To vše a ještě mnohem víc Vám kolo dokáže přinést.
Většina z nás se na kole učila jezdit už jako děti.
cyklistky v lese
Občas jsme na kolech trochu frajeřili, jezdili bez držení řídítek a odřeli si kolena. Jindy jsme na kolech podnikali dobrodružné výlet do cizích a neznámých krajin, byli jsme rytíři na koních i kovbojové. Čas trochu poskočil a kola tak nějak ukazovala naši prestiž mezi kamarády, kdo měl horské kolo, byl jednička. Nebo co potom takové kolo pro dělání různých triků v partě kamarádů? Zachtělo se nám adrenalinu, proto jsme na kolech sjížděli velké a prudké kopce s mnoha skokánky přírodními i vytvořenými. Na kolech jsme jezdili za svými láskami. Potom nám život nadělil potomky a jen co zvládli sedět v dětské sedačce na kole, jsme společně vyjížděli do přírody a užívali si čerstvého vzduchu, pohybu a nějaké té občerstvovací pauzy v místních hospůdkách. Na kole nám cesta do práce utíkala mnohem rychleji a příjemněji, než v prostředkách hromadné dopravy a ještě jsme ušetřili za jízdné. Kolony aut často stáli, ale my se na kole provlékli a jeli dál. Léta letěli a my zestárli.
koš na kole
V důchodu jsme kolo využívali jako dopravní prostředek na nákup i pro výlety do přírody se stejně starými přáteli i vnoučaty. Abychom stačili tempu mladých, pořídili nám elektrokola. Později jsme kolovyužívali jako něco, kam naložit pro nás už těžký nákup a opěradlo při chůzi, když jsme ještě nechtěli chodit s hůlkou. Navíc, z kopce a po rovině jsme ušetřili své nohy od namáhavé chůze.
Kolo nás zkrátka provází od kolébky až po hrob.