Ženy

Dva jsou pár, tři už jsou rodina

Mnoho mladých párů se dnes zažívá překvapení v podobě neplánového těhotenství, které může, ale nemusí, vést k založení šťastné rodiny. Neméně dvojic se však i celé roky marně pokouší o početí a s prodlužujícím se snažením trpí zvláště jejích vztah, který se zdá být nenaplněný. I když vytoužené miminko je bezesporu radostný dar, neměli by lidé zapomínat na lásku, se kterou se „začali snažit“.
poslech miminka

Dítě z návodu

Když se dva milují, navštíví gynekologa. Na tom jistě není nic špatného a dopředu se vyvarovat možných komplikací je více než správné. Ovšem uchylovat se po prvním „nezdaru“ hned k hormonálním podporám a podřizovat snažení pečlivě propočteným plodným dnům, fázím měsíce nebo třeba denní době, která podle věštkyně vede k zaručenému otěhotnění, vede akorát ke stresu a ze snahy se stává docela dřina.

Zkuste to „postaru“

Vyčerpávající procedury, vyměřený čas a zdlouhavá příprava na zadělání miminka zadělají spíš na zabitou romantiku a vyčerpání ze zklamání. Mnoho lidí zapomíná, že se svým milovaným začali uvažovat o dítěti hlavně díky lásce, kterou mnohdy na cestě k početí ztratí. Co takhle si připomínat tuhle lásku víc a častěji? Romantický večer u jezera, na chatě nebo v kouzelném hotelu dokáží příjemně překvapit a k uvolněnému, zamilovanému páru přiletí čáp jako na zavolání.

Jsou i jiné cesty

Ovšem je pravda, že tradiční cesty nejsou ani při vší lásce světa někdy nic platné a je zapotřebí pomoc zvenčí. K děťátku vedou různé cesty a dneska každý rozhodnutý pár může být rodiči.
batole na zemi

·         Podpora plodnosti – ať už přírodními či lékařsky doporoučenými hormonálními prostředky se lze vydat vytouženému dítěti naproti.

·         Umělé oplodnění – dnešní doba umožňuje ženám být rodičkami. I když jde o „vědeckou cestu“, na jejím konci je jedinečný zážitek těhotenství.

·         Pěstounství a adopce – když selže biologie, neznamená to, že z dvojice nemůže být láskyplný tatínek a maminka. Je spousta dětí, čekajících na lásku a péči, kterou si jistě zaslouží.