Výrobky

Zařizujeme malý byt

Jako majitelé malých bytů to při jejich zařizování často nemáme jednoduché. Musíme být kreativní, ale zároveň přemýšlet prakticky. V malých prostorách Je nutné využít každý volný „centimetr“ plochy. Nedopustit, aby nám zde vznikala nevyužitá, „hluchá“místa. Ale nejsme v tom sami. Pomůže například vhodný nábytek. Třeba velká vestavěná skříň, kuchyňská linka na míru nebo pěkná dřevěná postel s úložným prostorem. Dalšími pomocníky nám mohou být šikovná víceúčelová zařízení, ale také v interiéru správně použité barvy a světlo. Když se nám vše povede dobře zkombinovat, může být výsledek opravdu moc hezký!

postel s úložným prostorem

Vybíráme nábytek
V malém bytě se rozhodně vyplatí investovat do nábytku na míru a využít každý volný koutek. Nevznikají pak žádné ošklivé, interiér rušící „mezery“. Nábytek na míru lze použít v každém pokoji, v koupelnách, toaletách i chodbách. Nemusíme se bát nábytku až do výšky stropu, pozor ale na zvolený materiál a barvy. Nejsou dobré příliš kontrastní kombinace tříštící prostor. Vybíráme nábytek čistých přímých linií. Dobře vypadají kousky zavěšené na stěně, tzv. nábytek levitující. Dále vyrobený z tenkých kovových konstrukcí (židle, vitríny), také na nožkách. Vyhneme se ale příliš mohutným čalouněným kusům nábytku.

Vybíráme multifunkční zařízení
Můře to být opět nábytek – různé rozkládací kousky (sedačka), policový systém, stolek se šuplíky a jiné. Dále do malého bytu vybíráme multifunkční spotřebiče. Například pračku se sušičkou, kuchyňská zařízení (sporák, robot), k úklidu vysavače s různými funkcemi. Výběr je v obchodech opravdu pestrý.

postel s prostorem

Vybíráme barvy a prosvěcujeme
Do interiéru malého bytu můžeme použít bílou klasiku. Pokud máme raději barevnost, lze požít prakticky každou, ovšem světlého odstínu. Pěkná je v malém bydlení žlutá, zelená, modrá, ale i šedá nebo hnědá. Vhodné je také použití nábytku podobného odstínu, jakým je vymalováno. Pozor na pestré, křiklavé barvy a kontrasty, těch se raději vyvarujeme. Do bytu se snažíme pustit co nejvíc světla. Použijeme k tomu průhledný materiál u některých dveří či příček, vhodné umístění zrcadel. Zdroje světla vybíráme vícebodové.