Výrobky

Vlastní autodílna jako krok k podnikání


Patříte mezi jedince, kteří pod kapotou svého automobilu tráví každou volnou chvilku, nebo se servisem automobilů přímo živíte? Možná je na cestě vykročit tím správným směrem na cestě k vlastnímu autoservisu. Ovšem jedná se o živnost jako každou jinou a je proto zapotřebí splnit některé zákonem předepsané podmínky. Pojďme si je společně představit a doporučit si vybavení, bez kterého se v žádné autodílně neobejdete.

Předání klíčů

Jak se k takovému kroku staví zákon

Odborný servis automobilů si žádá potřebnou kvalifikaci, kterou musíte vy, případně vaši zaměstnanci splňovat. Autoservis je možné zřídit v budově, která byla již v minulosti za podobným účelem zkolaudována. Ideálně by navíc měla být umístěna v dostatečné vzdálenosti od obytných či administrativních budov. Objekt musí splňovat veškeré bezpečnostní, hygienické a technické normy. A v neposlední řadě musí být také odpovídajícím způsobem označen.

Servis automobilu

Vybavení, bez kterého se při práci neobejdete

Pokud již se servisem automobilů máte nějakou zkušenost, jistě znáte potřebné vybavení. Zákon ho již naštěstí nijak neupravuje a je tedy na vás a vašich finančních možnostech, pro které z nich se rozhodnete. Základní vybavení asi není zapotřebí nijak zdlouhavě představovat. Tvoří ho kompresory, hydraulické zvedáky, detektor vůlí, náhradní díly atd. Pojďme si ale představit i další vybavení, které sice vyloženě k práci automechanika nepotřebujete, ale do velké míry usnadní každodenní práci a nabídne zákazníkům kvalitnější služby.

  • Tryskací box

Tryskací box je pomocník, který pomůže vrátit lesk a hlavně barvu některým součástkám. Samozřejmě ho k práci automechanika primárně nepotřebujete, ale uvidíte, že po jeho pořízení nebudete litovat.

  • Plnička kapalin

Diagnostika kapalin a odsávání a následné plnění provozních kapalin. To vše dokáže plnička kapalin.