Výrobky

Tapetujte moderně

Pokud se bojíte nepřesností při lepení klasických tapet nebo toho, že se nehodí na vaši zeď plnou nerovností, jděte na to moderně. Zkuste jejich tekutou odnož. Ta klasiku předčí v mnoha ohledech – lze ji aplikovat na jakýkoliv materiál, členitý povrch, zakryjí nerovnosti a nevadí jim ani vlhko. Na trhu jich najdeme již velké množství barev a vzhledů, které můžete použít jak pro jednobarevnou stěnu, tak pro složitější reliéfy.

wall-1217083_960_720

Pokud už vaše zdi nevypadají reprezentativně, jistě začnete přemýšlet, co s nimi. Vhodným řešením se jeví buď pokoj vymalovat nebo vytapetovat. Tím ale výčet nekončí. Tekuté tapety představují dekorativní typ omítky, která se dodává coby prášek, který se smíchá s přesně stanoveným množstvím vody. Tím vznikne hustá hmota, která se pomocí stěrky, hladítka či pouhé ruky přenese na stěnu. Aplikace je tedy velice jednoduchá – mnohem snadnější než ostatní varianty.

Tekuté tapety vzorník vám pak nabídne možné barevné varianty. Jednotlivé barvy lze libovolně kombinovat, takže se nemusíte omezovat pouze na jednobarevné stěny, ale snadno vytvoříte také mozaiky či dokonce nástěnné obrazy.

door-1756961_960_720

S jednoduchostí souvisí také snadná příprava na aplikaci. Dříve se musela seškrábat stará barva, zbavit nerovností a zahladit, teprve potom se mohlo začít natírat. Nová povrchová úprava v podobě tekuté tapety však nic z toho nevyžaduje. Vynikající krycí schopnosti této úpravy totiž dokážou zcela zakrýt drobné nedokonalosti na povrchu zdi a také menší praskliny. Snadno se nanáší i do nepravidelných ploch i rohů. Ani materiál vaší zdi nebude problém. Hravě si poradí nejen s cihlovou či kamennou zdí, ale je vhodná též na umakart, sádrokarton, dřevotřísku či polypropylen. Další velkou výhodou je, že oproti klasice zde vzniká vrstva jednolitá. Žádné švy, které ubírají na celkovém dojmu, zde nenajdete.