Dům a zahrada

Stavíte dům? Myslete na budoucnost!

Stavba nového domu je odvážný krok, který s sebou nese nadšení, naděje, a sny. Zatímco exteriér řešíte dle možností pozemku, je potřeba vyřešit i funkčnost interiéru, a rozvržení na prostoru, který vám velikost domu nabízí. S návrhem funkční, a esteticky příjemné domácnosti vám pomůže bytový architekt Evalofa, který vám rovněž ochotně poradí, co je pro bydlení dobré, a co nikoliv. Pokud si zvolíte zkušeného bytového architekta, dostane se vám služeb v podobě solidního návrhu, který ucelí vaše sny a představy, ale rovněž vám předestře realitu a vaše možnosti. Co si ale musíte rozmyslet sami?

Počet dětských pokojů

Pokud už děti máte, nejspíš budete chtít dopřát každému z nich jeden pokoj, což je nejlepší volba. V případě že děti teprve plánujete, nachystáte si takový počet pokojů, kolik potomků hodláte mít. Vždy se však můžou plány změnit, a proto je lepší mít o jeden pokoj navíc. Zatím jej můžete využívat například jako pokoj pro hosty.

dětský pokoj

Počet koupelen

Počet koupelen záleží na velikosti vaší rodiny, tedy na tom, kolik vás bude v domě bydlet. Obvykle se však hodí minimálně dvě koupelny. Ačkoliv si myslíte, že v koupelně netrávíte tolik času, aby jich bylo potřeba víc, většinou se to vymstí hned v začátku. V jedné koupelně pak také můžete mít sprchový kout, a ve druhé vanu. Zda zvolíte wc v koupelně, nebo oddělené, záleží na vás. Obvykle je ovšem lepším řešením oddělená toaleta, aby měl člověk při výkonu potřeby soukromí.

koupelna s vanou

Šatna, nebo velká ložnice?

Zda si zvolíte velkou ložnici, nebo menší a k tomu šatnu, záleží především na tom, kolik oblečení vlastníte. V případě že hodně, bude šatna nezbytná a rozhodně velmi praktická.

Pracovna. Ano. Ne.

Pokud někdy pracujete z domu, bude pracovna rozhodně vhodným řešením. Možná si říkáte, že práci můžete odvádět i z gauče, ale časem tohoto rozhodnutí zalitujete, protože budete toužit mít při práci klid. Nemluvě o tom, že není zrovna pohodlné muset veškeré pracovní podklady neustále přenášet.