Sport

Motocyklový kaskadér

Někteří lidé potřebují ke svému životu takzvaný adrenalin, jinak jejich duše strádá. Prostě se nudí. Proto si vybírají sporty a činnosti, které jsou trochu nebezpečné. Je prostě zapotřebí, aby měl člověk na nebezpečné sporty povahu a hlavně odvahu. Například takové lezení po nejvyšších světových vrcholech jistě není pro každého.
·        Na druhou stranu, jsou sporty, které také nemůže dělat každý.
·        Ne všichni máme šanci proniknout do tajů strategie a hrát tím pádem dobře šachy.
motocrossový kousek
Pokud patříte k těm adrenalinovým sportovcům, pak už jste možná vyzkoušeli jeden motocyklový sport, který některým lidem skutečně vyvolává mrazení na zádech. Co se vlastně skrývá pod názvem Freestyle motocross? Jak je z názvu jasné, má to něco společného s motorkou a volným stylem.
–         Tento motocyklový sport vychází z klasického motokrosu.
–         Jen je na trati vždy jen jeden závodník.
–         Podle účastníků závodu je to velká výhoda.
Snaží se předvést se svou motorkou kaskadérské kousky, za které dostávají bodové hodnocení. V České republice se závody Freestyle Motocross (také známé pod označením FMX) konají většinou v uzavřených halách, kde je dráha dobře uzpůsobena pro skoky.
skok na motorce

O finance tolik nejde

Není také dost dobře možné tuto sportovní i kaskadérskou disciplínu provozovat s běžnou motorkou. Stroj musí být uzpůsoben tak, aby se dal ve vzduchu dobře zachytit.
·        Například řídítka jsou vyšší.
Tento sport je totiž stále náročnější. Na samotné závodníky i na jejich motorky jsou kladeny čím dál větší požadavky. Proto také častěji dochází k různým pádům, a tudíž i zraněním. Závodníci trénují své přemety buď v hlinitém terénu anebo skáčou do molitanu.
–         Oproti klasickému motocrossu je tento sport finančně méně náročný.
–         Tady stačí mít jen jednu motorku (v ceně do sta tisíc), přilbu, kvalitní boty a nadšení.
–         Na oblečení v podstatě nezáleží.