Jak psát správně texty na web?


Chybí vám také základní body, kterých se držet při tvoření webu a tvorbě textů pro správnou prezentaci?
tvorba webu
Pojďme se tedy podívat, o čem psát!
•        Je potřeba si uvědomit, že píšete pro lidi. To tedy znamená, že texty by měly být snadno čitelné a také čtivé. Kromě toho by váš text měl být vždy snadno pochopitelný a samozřejmě správně!
•        Když už se rozhodnete pro tvorbu textů svépomocí, myslete na to, že je potřeba psát o tom, čemu dobře rozumíte, tedy o něčem, v čem jste jako ryba ve vodě a nebo o sobě. Sebe sami samozřejmě znáte také dobře.
•        Rozlišujte, pro koho píšete. Pokud píšete pro odborníky, je potřeba mít texty odborné. Pokud píšete pro laiky, zkuste psát opravdu laicky. Není dobře, když píšete o něčem odborném laickým jazykem, protože to bude působit špatně, zmatečně a opravdu neprofesionálně.
•        Vždy texty pište sami a rozhodně nekopírujte texty z cizích webů. Porušili byste tím autorská práva!
•        Délku textů vždy přizpůsobujte právě vašemu webu. Je nesmysl rozmazávat jednu větu na tisíc řádků, pokud píšete něco jednoduchého. Na druhou stranu, pokud píšete o něčem složitém, neměli byste vynechat důležité body v postupech či informacích.
•        Nezapomínejte, že obrázky a v poslední době videa zvyšují atraktivitu článků, potažmo vašeho webu!
•        Jestliže máte blog, určitě je třeba klást otázky, abyste tak podporovali diskuzi pod článkem.
•        Jestliže si nejste jistí, co by na nějaké vaší stránce mělo být uvedeno, určitě nenechávejte stránku s označením „Ve výstavbě“ nebo „V přípravě“, protože to jednak působí neprofesionálně a za druhé si budou potenciální klienti myslet, že nemáte čas se věnovat tomu, aby vše bylo správně a tedy nebude vaše stránka působit důvěryhodně. Druhou stránkou věci pak je, že málokdy se dostanete k tomu, abyste články doplnili či stránky prostě dotvořili. Často pak zůstávají stránky v podobném tvaru i několik měsíců, což určitě není dobře!
úprava webu
Pokud jste se tedy rozhodli pro tvorbu webu, vytvořte si nejprve mapu toho, co budete vytvářet, články a obrázky vkládejte a až je na dané stránce vše vytvořeno, teprve vypusťte stránku do světa!