Dům a zahrada

Jak překonat těžké časy?

Každý podnikatel bez výjimky sní o tom, že si díky svojí živnosti přijde na dostatečně velké peníze, díky nimž povede důstojný život. Jenomže jak už tomu tak bývá, ne vždy se sny plní, ne vždy se touhy mění v realitu. A tak i ti z podnikatelů, kteří činí vše pro to, aby si na sebe vydělali, mohou skončit v situaci, kdy nemají třeba ani na holou existenci a na udržení své firmy v chodu. Toho, co se v jejich životě může zkomplikovat, je totiž nepřeberné množství a nikdy se nedá včas zabránit všem potenciálním negativním vlivům.

A co dělat tehdy, když podnikání ‚nesype‘? Jak si zajistit peníze tehdy, když se tyto nedaří vydělat? Často není jiná možnost než si někde vzít půjčku. Protože ta jediná je sázkou na jistotu.

různé mince

Totiž vlastně není. Protože ani u půjček nemá soukromý podnikatel nikdy své jisté, i zde se může stát, že neuspěje.

Proč?

Většina poskytovatelů půjček prostě požaduje po těch, kdo si u nich chtějí půjčit, prokázání bonity. Žadatel musí nejprve dostatečně prokázat, že bude schopen a ochoten splácet, a až poté může eventuálně dostat to, co potřebuje, tedy příslušný obnos.

Ale podnikatel, který je ve finanční tísni, pochopitelně jen těžko prokáže svoji solventnost. Nemívá ani dobré daňové přiznání, ani registry dlužníků bez negativních záznamů, nejednou dluží i jinde či mu hrozí exekuce… A takovému žadateli se jen tak někde nevyhoví.

staré koruny

Ale i tento má naději na úspěch. Může své peníze získat, a těchto může být dokonce i hodně. To ale jedině tehdy, když se stane jeho volbou hypotéka po insolvenci Fahd a když má nějakou nemovitost, kterou by tu dal do zástavy, což je zde podmínka pro poskytnutí půjčky.

Když dotyčný v tomto vyhoví, může dostat klidně i balík peněz s flexibilně nastavitelnými možnostmi splácení a příznivým úročením. A když tu takto rychle získá potřebné finance, dá se chřadnoucí podnikání těmito zachránit.