Podnikání

Jak naplánovat stěhování v Praze

Volba termínu – tím musíte začít a ne vždy se daří vybrat ideální datum, které nám „sedne“. Pokud jste nuceni se vystěhovat z různých důvodů (kvůli pronajímateli a ukončení nájmu, z rodinných důvodů, kvůli změně zaměstnání), moc si vybírat nemůžete, ale pokud jste v situaci, kdy to možné je, volte nejlépe měsíce květen a září. Jaro a podzim přináší příjemné teploty (ani horko, ani zima), můžete být jen lehce oblečení, nebudete tolik unaveni a vše půjde snáze.

provoz na dálnici

Zamluvení parkovacího prostoru – na to se často zapomíná, v tom návalu a časovém presu, se může stát, že si až na poslední chvíli uvědomíte, že stěhovací vozidlo nebude mít dostatek prostoru pro zaparkování, anebo bude problém s příjezdem na místo. Výraznou komplikací jsou zejména parkovací zóny, placená stání a prostory ve velkých městech, je to dáno zvyšujícím se počtem aut na silnicích, resp. tím, že v mnoha rodinách jsou auta třeba dvě nebo tři. Mít kde zaparkovat se stává velkým problémem moderní doby.

otevřená krabice

Vyřizování úředních formalit – zdá se to možná jako hloupost, ale „úřední kolečko“ vás bude stát nejvíce sil, ani ne tak fyzických, kdy na úřady dojedete autem nebo městskou dopravou, ale bude to nápor na psychiku – vydýchané místnosti, spousta lidí, čekání na vyřízení, dlouhé termíny na vaši žádost, nepříjemní, až komisní úředníci atd. Budete potřebovat novou občanku, případně nový řidičák, záznam v technickém průkazu vozidel, musíte nahlásit změnu adresy na celou řadu dalších institucí, někde to stačí e-mailem, jinde musíte osobně, případně změnu hlásit písemně (papírově). Snažte se proto usnadnit si práci hlavně se samotným stěhováním Praha http://www.odnesto.cz/levne-stehovani-praha/, ať se z toho nestresujete.

Vybalování věcí a zabydlování – nejpříjemnější fází je úklid a zabydlování na novém působišti, ale zpočátku na vás může padnout tíseň z nového prostředí, kde neplatí staré zvyklosti. Buďte na to připraveni a najděte si čas i na odpočinek – procházku v přírodě, projížďku na kole, na dobrou večeři v restauraci atp.