Jak a kde rychle prodat auto

Chystáte se prodat váš starý automobil, jen si ještě nejste jistí, jak a komu jej prodat? Zde je několik možností.

Přátelé a známí

První možností je nabídnout váš starý automobil přátelům, a známým. V případě, že budou mít zájem od vás automobil odkoupit, máte vyhráno. Jedná se tak o nejrychlejší způsob. Ne vždy však budou vaši známí stát o vaše staré auto, nebo se jim může cena, kterou požadujete příliš vysoká. Vše je totiž o jednání obou stran.

auta v řadě

Internet

Starý automobil můžete zkusit nabídnout na internetových bazarech, nebo na sociálních sítích. Je důležité jej co nejlépe nafotit, a přidat co nejlepší popis. Lidé si pak automobil snadno vyhledají, a v případě zájmu se vám ozvou. Může to však trvat dlouho, protože než se najde skutečný zájemce, chvíli to trvá. Připravte se na časté návštěvy ze stran zájemců, projížďky, a mnohá odmítnutí. Také je velmi pravděpodobné, že si budou zájemci všímat i neviditelných závad, a požadovat absurdní slevy.

Blízký autobazar

Další možností je navštívit autobazar, který se nachází v blízkosti vašeho bydliště. Jednoduše tam s automobilem přijedete, a zkusíte jej nabídnout. Připravte se však na možnost, že automobil odmítnou, protože se jim na něm něco nebude zdát. To se stává často, protože autobazary musí rovněž prodávat, a o některá auta zkrátka není zájem. Rovněž vám mohou nabídnout cenu mnohem nižší, než jakou požadujete, protože od prodeje se odvíjí jejich provize, a tudíž musí prodávat co nejrychleji. Takto můžete objet i několik autobazarů, než najdete ten pravý, pokud vůbec.

auto v uličce

Výkup

Můžete zkusit i výkup automobilů, který se v některých aspektech liší od autobazaru. Například společnost Auta-výkup poskytují rychlé služby s lidským jednáním. Nemusíte předem nikam jezdit, jednoduše vyplníte online dotazník, na který vám odpoví výkupní technik, a rovnou vám i nabídne cenu. Proces výkupu trvá maximálně půl hodiny, a peníze dostáváte na ruku, tudíž se jedná o nejrychlejší možnost. Vykoupí od vás i automobil, který je ještě v leasingu. Pro nepojízdné, či havarované auto si rádi osobně přijedou, tudíž nemusíte u takového auta řešit dopravu. Rovněž za vás vyřeší veškeré formality, a zajistí dokumentaci, tudíž se těmito kroky vůbec nemusíte stresovat.