Dětská trampolína přinese radost nejen nejmenší generaci

Pokud je to jen trochu možné a na svém pozemku naleznete dostatečný prostor pro tuto konstrukci, rozhodně neváhejte a pořiďte tento hrací prvek do rodiny. Dokáže totiž dokonale zabavit děti, což je pro rodiče mnohdy velká úleva. Výhoda je, že děti skákání doslova milují a není třeba je to složitě učit nebo jim něco dlouze vysvětlovat. Co je ale nutné, jim nějaká pravidla připomenout a vysvětlit, že jen tak si hrátky dokonale užijí bez úrazu.
skok na trampolíně.jpg
I když si někdo může myslet, že dětská trampolína má ochrannou síť a tudíž děti jsou v ní bezpečně uzavřené jako v ohrádce, není tomu tak. I zde je nutný dozor a také občas zkorigování hyperaktivních ratolestí. Jedině tak docílíte toho, že nestrávíte odpoledne na pohotovosti.
pružiny trampolíny.jpg
Zásady správného skákání.
Chodit po okraji je velmi nebezpečné, proto je důležité dětičkám vysvětlit, že tady si legraci rozhodně neužijí.
Jídlo, pití a vůbec plná pusa žvýkaček a bonbónů na pružnou plochu nepatří. Může způsobit vdechnutí, zaskočení nebo i jiné zranění.
– Do vnitřního prostoru nepatří žádné hračky. Dítě si jde zaskákat a každý předmět, který by se tu vyskytl, by mohl způsobit i vážnější zranění.
– Výrobce doporučí množství dětí, které by tu měly skotačit. Ovšem ideální je pouze jedno, alespoň se předejde srážkám. Pokud by přece jenom bylo více dětí, je lepší, aby byly váhově vyrovnané.
trampolína gearmax.jpg

Skvělá cvičební pomůcka

Trampolína sama o sobě je skvělý cvičební a relaxační nástroj. Je velkým pomocníkem při rozvoji tak zvané hrubé motoriky lidského těla. V pozdějším věku pomáhá při cvičení pěkně rozhýbat lymfu. Důležité je při koupi a výběru si vždy nechat předložit příslušný atest. Každý výrobek musí projít řadou bezpečnostních testů a také celá konstrukce podléhá nejpřísnějším normám. Dále je velmi výhodné, pokud není součástí, pořídit nad 140 cm bezpečnostní síť. Pamatujte na bezpečnost před pády. Nikdy se nespoléhejte, že se nic nestane. Nešťastný skok nemusí skončit vždy dobře.