Výrobky

Vytvořte si originální dekoraci vázáním uzlíků

Technika macramé má svůj základ ve vázání uzlíků ze šňůry. Ta bývá nejčastěji z přírodních materiálů. Drhané dekorace byly populární v 70. letech, ale nyní se opět vrací do módy. Původ macramé sahá až do třináctého století, kdy začalo být využíváno arabskými výrobci koberců – má tedy dlouhou tradici a spoustu stylů a využití.
pletený náramek
Vyrobit si můžeme lapače snů, závěsné dekorace na zeď, obaly na květináče nebo kobereček do koupelny. Fantazii se meze nekladou. Drhat se dají i šperky – náramky, náhrdelníky i náušnice, které skvěle podtrhnou „boho“ styl oblečení. Navíc jsou takové doplňky originální a upoutají pozornost každého, kdo se s Vámi setká.
Proces drhání je velmi jednoduchý a první uzlíky se naučí každý do pár minut. Základem výrobku je často vodící šňůra, která pouze prochází celým výrobkem, drží jeho osu a upínají se na ni uzly vytvářející vzory. Ty záleží pouze na kreativitě a schopnostech jedince. Inspiraci nalezneme třeba v přírodě – například v korunách stromů, ale upřímně? Hlavně na internetu.
Své produkty můžete tvořit z mnoha druhů uzlíků, na které se dá najít návod skoro všude. Mezi základní uzlíky patří plochý, který jednoduše obmotává základní šňůru. Jeho obměnou je uzel točitý, jenž je tvořen prostým stočením plochého uzlu.
lovkyně snů
Na jednoduchý a pěkný vzor Vám ale bude bohatě stačit první zmíněný, plochý uzel. Například v náramku ho můžeme zkombinovat s přírodními i umělými korálky, což udělá šperk zvláštním a zajímavým. V nástěnné dekoraci využijeme střídání míst s uzly a míst volných, díky čemuž vytvoříme vzhled sítě. Fantazii se meze nekladou a čím déle budete trénovat, tím více typů uzlíků se naučíte.
Drhání může být Vaším koníčkem, ale dokonce i zdrojem obživy – pokud budou Vaše výrobky líbivé, jistě najdete zájemce, kteří si jimi s radostí vyzdobí byt. Tak hurá do toho!