Sport

Roste v Česku nový megatalent?

Tento šestnáctiletý supertalent vlétl to sestavy s obrovskou vervou a navzdory všem očekáváním jí do konce sezony již neopustil. Od té doby si za áčko Sparty připsal 19 utkání, ve kterých vstřelil 3 branky. 
A hned se začalo mluvit o tom, že má Sparta ve své sestavě klenot. Pro někoho donedávna neznámý hráč však není jen tak ledajakým náhodným zjevením. O jeho talentu se ví už několik let. Není to tak dávno, co okolo vytáhlého českého útočníka kroužili zájemci ze zahraničních lig. Ve své akademii jej chtěli vidět například Liverpool, Manchester City nebo Bayern Mnichov. Hráčův agent Pavel Paska jakýkoliv přesun rázně odmítl a uvedl, že tento surový drahokam se bude brousit v ČR. Jen pro informaci, podle Transfermarktu je Hložkova aktuální tržní cena 3 miliony euro, což jej v jeho věkové kategorii řadí mezi 5 nejdražších hráčů světa. 
pyrotechnika na tribuně
Pavel Paska kdysi Danu Křetínskému s trochou nadsázky řekl, že Hložek bude hráč pro Barcelonu nebo Real Madrid. Bude opravdu tak dobrý? Hložek má obrovské fyzické dispozice. Je vysoký, na svůj věk neobyčejně vyspělý. Oplývá velkou rychlostí, skvělou technikou, umí vystřelit i z větší dálky a nebojí se jít do souboje jeden na jednoho. Na šestnáctiletého kluka až neuvěřitelná sada schopností. 
Krize Sparty Hložkovi vyloženě prospěla. Díky ní se dostal do základní sestavy a může hrát i těžké zápasy. Pokud se v základní sestavě udrží a Sparta bude třeba hrát i evropské poháry, Hložek může jít nahoru velice rychle. Nabízí se paralela s Tomášem Rosickým, který téměř přeskočil reprezentační jednadvacítku a hned začal hrát za áčko.
nohy fotbalistů
A vzhledem k aktuální "konkurenci" v národním týmu není úplně nereálné, že by se poměrně brzy mohl Hložek do reprezentačního výběru také podívat. 
Stát se superhvězdou typu Tomáše Rosického je velice obtížné. A v české lize máme po dlouhé době někoho s tak obrovským talentem, jako měl právě Rosický. O Hložka bude teď velice důležité se pořádně postarat. Nechat ho hrát a připravit mu takové podmínky, které si zaslouží. Protože pokud se s ním nebude pracovat dobře, místo nového Rosického bychom taky mohli dostat nového Zemana, Fenina nebo Šimáka.