Vášeň zvaná rybaření

I když se jedná o hobby, které je především populární u mužské části populace, však i své stoupence má i mezi něžným pohlavím. Nicméně doposud zůstává spíše výsadou coby chlapský koníček. Pozitivní je, že lze si užít rybaření i v zimním období. Pravdou je, že už to není takové jako v teplejším období, kdy se dá u vody déle posedět a užít to náramné ticho a pobyt v přírodě na čerstvém vzduchu.
 rybář s kloboukem
Jak se stát rybářem?
 
Prvním a zásadním krokem je najít si nejbližší rybářský spolek, do kterého je třeba se přihlásit a stát se právoplatným členem. Poté je zapotřebí si udělat rybářský lístek. Bez toho se nelze obejít. Dále je podstatné samozřejmě znát či se naučit poznat základní druhy ryb.
 
Než vyrazíte, je třeba samozřejmě mít potřebnou a nepostradatelnou rybářskou výbavu. Co náleží do dané výbavy a co neopomenout? Jedná se o pean, který je na vytahování háčků, dále je třeba mít podběrák, metr, prut, lépe pokud možno dva či tři pruty, vezírek, což je vak na uložení chycených ryb do vody, háčky.
 
Rybaření v zimě aneb jak chytit rybu a ne jen rýmu
 
Především v zimním období se jedná o velmi oblíbenou aktivitu v rámci rybaření. Postačí mít osvědčenou nástrahu. Aneb na co zaručeně budou brát? Vsaďte na bílé pečivo a uvidíte! Stejně dobře fungují i bílí červi. Ale právě v zimním období a ve studené vodě je pečivo nejlepší a efektivní alternativou.
 
Chytat se dá i v mrazech
 
Někde se to nazývá také jako lov na dírkách. Převážně v soukromých revírech jsou na to již připraveni a do ledu jsou vysekány otvory pro umožnění rybolovu. A na nezamrzlých vodách snadno si můžete dopřát úspěšný lov.
návnada na ryby
 
Kde chytat a dopřát si požitek?
 
Jsou dvě varianty a to soukromý či svazový revír. Soukromý revír je doporučován zejména začátečníkům. Soukromý revír je ve vlastnictví soukromé osoby nebo patří určité organizaci. Všeobecně bývá lépe zarybněný. Neopomenutelným faktem je, že si můžete i zapůjčit veškeré potřebné věci.
 
Oproti tomu svazový revír náleží státu. Zde může rybařit nejen ten, kdo má zaplacený členský poplatek v rybářském svazu, ale je třeba mít i povolenku. Vybavení však musíte mít své. Zapůjčení není zde možné.