Podnikání

Slovenský podnikatel v Praze

Tímto mužem je Milan Fiľo. Letos je mu padesát tři let a je rodák z Brezna. Jeho život se skládá jen z výhodných pozic. Zpočátku „pouze“ obchodní ředitel, pak předseda představenstva a opět ředitel, ale tentokráte již generální.
Přesto všechno stihl tento chlapík ještě i podnikat a převzít medaili od našeho presidenta. Prostě všestranný muž.
Miliardáře z něj udělala slovenská papírna a celulózka v Ružomberoku. Papír je vůbec jeho doména. A mimochodem v témže městě získal titul docent.
Papírové kapesníčky
Taktéž je vlastníkem skupiny Eco Investment. To je vlastně česko-slovenský průmyslově-investiční holding. Zabývá se investicemi po celé Evropě. Hlavní jsou, jak jinak, investice do celulózy.
V Praze vlastní Hibernii, a nyní se rozhodl část přestavět na kanceláře a butiky. Tedy, kancelářskou a obchodní budovu. Tento záměr je jistě velmi dobře spočítaný, vždyť je známo, že ceny se ve středu Prahy pohybují hodně přes dvacet šest euro. Myšleno tím pochopitelně za metr a na měsíc. I přes tuto nehoráznou zlodějnu je zájemců tolik, že se prý na ostatní již nedostalo a po dokončení prací jsou místa pro kanceláře beznadějně obsazeny.
Emblém rekonstrukce
Práce provádí firma Lagerirs, ta dle plánů ponechá původní podchod, a i jinak by měl ráz budovy zůstat nezměněn nějak drasticky. Na to vše by měla přísně dohlížet komise památkové péče. Ta by měla kontrolovat i restaurátorské práce, které zde budou prováděny.
V celé budově bude k dispozici 1220 metrů čtverečních kanceláří a prodejních prostor, pochopitelně se vším zázemím a komfortem.
Jen tak na okraj, sousedství stojí i bývalý klášter. Míněn ten na Náměstí republiky. Ten koupil také pan Fiľo.
Pokrčený papír
Na závěr článku ještě upřesnění oné medaile od našeho presidenta. Stalo se tak v roce 1988 a byla udělena za zásluhy o český stát v oblasti umění. Pan Fiľo je totiž jeho mecenášem. Popřejme mu hodně zdraví.