Www

Posíláte své výrobky do zahraničí?

Jsou české firmy, kterým stačí obchodování v rámci České republiky, ale také jsou firmy, které prorazily do celého světa. Jsou to například výrobní firmy, které nabízí speciální technologie či výrobní linky, které mají úspěch po celém světě, ale v rámci české republiky je jen pár firem, které tuto technologii používají. Pro představu třeba firma, která bude vyvíjet a prodávat součásti do jaderných elektráren nemá v rámci republiky moc příležitostí, ale v rámci světa má dveře otevřené. Firmy, které obchodují se světem mají řadu starostí navíc. Mezi jednu z nich patří starosti o správné proclení zakázek, které jsou do zahraničí.

kontejnery

Pokud máte firmu, která posílá své zakázky do zahraničí jen občas, potřebujete firmu, která vám provede proclení, např. celní služby od TLCargo. Proclení má svá pravidla a je vaší povinností je všechna do puntíku dodržet. Součástí proclení bude soupis veškerého zboží, které bude do zahraničí cestovat. Pokud je máte zabalené do několika kontejnerů, musíte vytvořit seznam pro jednotlivé kontejnery a k uzavření a zapečetění kontejnerů musí dojít před zraky celního úředníka.

kontejnery

Pokud v procesu proclení uděláte i drobnou chybu, může to mít nedozírné následky. Můžete třeba zmeškat odjezd lodi, která má vaši zakázku odvézt přes moře do USA a to by byl velký průšvih, protože lodní doprava se domlouvá hodně dopředu a tím se může vaše dodávka do zahraničí značně opozdit a vás bude čekat penále od finálního zákazníka. Nenechávejte proto nic náhodě a nechejte celý proces proclení zpracovat firmu, která se tímto zabývá na profesionální úrovni. Investice se vám jistě vrátí v jistotě, že vše celý proces proběhne bez chybičky. Máte firmu a obchodujete se zahraničím? Tak to gratulujeme, muselo vás stát hodně poctivé práce prorazit a najít si obchodní partnery mimo naši republiku.