Exotická zvířata jako domácí mazlíčci

Ano, i z tohoto důvodu ztrácí naše přirozená květena na rozmanitosti. Člověk je jako stroj, který si jede svou cestou a šlape na vše ostatní. Ať už je to zvěř, rostlinstvo nebo i ostatní lidé, valíme se jako hroudy životem. Po nás potopa, jak se ostatně říká. Mezi námi jsou jedinci, kteří jsou uvědomělí, ale valná většina z nás jsou jako kobylky. Právě teď se už nějaký ten pátek nacházíme na vrcholu potravního řetězce, kde jsme se dostali naším kolektivem.
kniha o zvířatech
Na rozdíl od ostatních druhů v přírodě se však nežijeme v prostředí přirozeném, ale uzpůsobujeme si okolí k obrazu svému. Ostatně to je jedním velkým rozdílem mezi námi a zvířaty – chceme utvářet své okolí tak, aby nám sedělo. Pokud to znamená pokácet les a postavit silnice a obchodní centra, budiž. A přesně takový přístup máme i k ostatním obyvatelům tohoto světa. Naše inteligence z nás učinila mnohem chladnější tvory, než se mnozí domníváme.
levhart na stromě

Pro luxus a postavení děláme ty nejhorší věci

Často můžete vidět, že si lidé za velké peníze pořizují exotické zvířata z cizích krajů, aby se vytáhli. Chovat doma slona je přeci jen jakýsi symbol a výzva všem ostatním. Avšak děláme tak naprosto zásadní zásahy do našeho ekosystému. Ne všichni chtějí mít doma morče, které má doma kde kdo. Někteří chtějí i ohrožené druhy či přísně chráněné druhy. A někdy je ani zákon nezastaví.

Ohrožení jsou ještě více ohrožení

Bereme si pro soukromé účely živočichy. V minulosti jsme se honosili kožešinami a jinými trofejemi, dnes se honosíme živými kusy. Teď je otázka, jestli jsou špatní lidé, kteří nabízejí neskutečné peníze anebo jsou špatní ti, kteří tyto peníze berou a následně loví zvířata v divočině? To je otázka, kterou musí rozhodnout každý z nás v naší vlastní hlavě. Je však neúnosné, aby se příroda někdy z takových častých zásahů vzpamatovala. Proto je důležité, aby se lidé trochu vzpamatovali. Což se asi nestane. představuje mnohem lepší alternativu. Samozřejmě méně ohrožené zvířata či zvířata běžně se vyskytující jsou mnohem lepší alternativa pro domácí mazlení.