Exotická zvířata jako domácí mazlíčci

Ano, i z tohoto důvodu ztrácí naše přirozená květena na rozmanitosti. Člověk je jako stroj, který si jede svou cestou a šlape na vše ostatní. Ať už je to zvěř, rostlinstvo nebo i ostatní lidé, valíme se jako hroudy životem. Po nás potopa, jak se ostatně říká. Mezi námi jsou jedinci, kteří jsou uvědomělí, ale valná většina z nás jsou jako kobylky. Právě teď se už nějaký ten pátek nacházíme na vrcholu potravního řetězce, kde jsme se dostali naším kolektivem.
kniha o zvířatech

Na rozdíl od ostatních druhů v přírodě se však nežijeme v prostředí přirozeném, ale uzpůsobujeme si okolí k obrazu svému. Ostatně to je jedním velkým rozdílem mezi námi a zvířaty – chceme utvářet své okolí tak, aby nám sedělo. Pokud to znamená pokácet les a postavit silnice a obchodní centra, budiž. A přesně takový přístup máme i k ostatním obyvatelům tohoto světa. Naše inteligence z nás učinila mnohem chladnější tvory, než se mnozí domníváme.
levhart na stromě


Pro luxus a postavení děláme ty nejhorší věci


Často můžete vidět, že si lidé za velké peníze pořizují exotické zvířata z cizích krajů, aby se vytáhli. Chovat doma slona je přeci jen jakýsi symbol a výzva všem ostatním. Avšak děláme tak naprosto zásadní zásahy do našeho ekosystému. Ne všichni chtějí mít doma morče, které má doma kde kdo. Někteří chtějí i ohrožené druhy či přísně chráněné druhy. A někdy je ani zákon nezastaví.


Ohrožení jsou ještě více ohrožení


Bereme si pro soukromé účely živočichy. V minulosti jsme se honosili kožešinami a jinými trofejemi, dnes se honosíme živými kusy. Teď je otázka, jestli jsou špatní lidé, kteří nabízejí neskutečné peníze anebo jsou špatní ti, kteří tyto peníze berou a následně loví zvířata v divočině? To je otázka, kterou musí rozhodnout každý z nás v naší vlastní hlavě. Je však neúnosné, aby se příroda někdy z takových častých zásahů vzpamatovala. Proto je důležité, aby se lidé trochu vzpamatovali. Což se asi nestane. https://www.zygota.cz/nosal-jako-domaci-mazlicek představuje mnohem lepší alternativu. Samozřejmě méně ohrožené zvířata či zvířata běžně se vyskytující jsou mnohem lepší alternativa pro domácí mazlení.

Exotická zvířata jako domácí mazlíčci
4.2 (84%)5