Dovolená ve výškách

Je spousta situací, které dokonale a do vší hloubky podrobí váš vztah pořádné zatěžkávací zkoušce. Dovolená s rodinou by měl být radostí, zamávat v zaměstnání kolegům a rychle běžet domů balit vše potřebné na dovolenou, to je lákavá vize. To všechno se ale může zvrhnout v nekontrolovatelnou bitvu o život. Běžný stereotyp doma nedává moc možností k prověrce vzájemných vztahů, členové rodiny se většinou jen míjí a společného času moc netráví. O to víc se pak těší na společně strávené chvíle. Někdy to ale může být mnohem těžší, než se zdálo.

běžecké lyžování

Dovolená na horách slibuje romantiku, představa zasněžených vrcholků hor, jemně křupajícího sněhu pod nohama, zářícího slunce na bledě modré obloze, večery stráveného v kruhu svých blízkých u sálajícího krbu, zní to jako sen. Základem takové idylky je nic nezapomenout. Ono se to dobře řekne, ale myslete na všechno. Hlavně, když nebalíte věci jenom sobě, ale i dětem nebo manželovi. V létě to žádná tragédie není, ale zapomeňte v zimě zabalit šálu, čepici či nepromokavé rukavice.  A problém může být na světě. Takové chvilky mohou přivodit stresové situace, protože se vymykají obvyklému celoročnímu stereotypu. 
děti při lyžování
Proto je vhodné vracet se tam, kde už jste někdy byly, neocitnete se tak v úplně cizím prostředí. Dalším nepříznivým faktorem může být počasí. To se prostě předvídat nedá, i když poctivě sledujete předpověď počasí, příroda si poroučet nedá a tak místo lyžování nebo blbnutí ve sněhu se může stát, že zůstanete zavřeni v hotelu, v jedné místnosti s ostatními členy rodiny bez trošky soukromí. Úplnou katastrofou pak může být, když rodina není zvyklá trávit tolik společného času. Původní představy o v klidu strávených dnech volna pak dostanou povážlivé trhliny. Hlavním problémem je pak po celý den zabavit děti. S těmi malými to bude obtížnější, ale všechno se dá naplánovat a mít předem několik možných variant, které se pak jednoduše přizpůsobí realitě. Prostě bez dostatečné přípravy je návštěva horských vrcholků nemyslitelná a vaše poklidná zimní dovolená se tak může stát tou poslední.