Podnikání

Co s vámi udělá jasmínový čaj


Jasmín je divoce rostoucí keř, který bývá i součástí některých zahrad. Lidé si jej vysazují k pergolám či altánům a zajímavé je, že dokáže vykvést i v zimních měsících. Velmi dobře snáší veškeré povětrnostní vlivy čtyř ročních období, ovšem jedním z těch zásadních důvodů, proč jsme si jej tak oblíbili, je vůně jeho květů.

Vůně

Víte, že čich je nejméně probádaný lidský (i zvířecí) smysl, a že dosud nikdo nezná přesnou odpověď na to, proč se s některými vůněmi cítíme příjemně a s jinými vůbec ne? Jak je možné, že dokážeme přesně rozlišit zápach od vůně, který nás varuje například před zkaženými potravinami? K nejkrásnějším a nejomamnějším vůním patří ty květinové a kdybychom se vás zeptali, zda dokážete popsat, jak voní růže, nepochybně byste věděli, jak voní, ale zřejmě byste nenašli vhodný popisný výraz.

jasmínový keř

Uvaříte-li si jasmínový čaj darka-shop.cz, bude vás provázet zejména jeho stěží popsatelná vůně, vyhledávaná mnoha lidmi pro svůj romantický tón. Někomu může připomínat zámeckou zahradu, jinému divoce rostoucí keře, ale vždy v ní naleznete uklidnění a příměr domácí poklidné pohody. Právě proto se také jasmín vyskytuje mezi vyhledávanými éterickými oleji do aroma lamp a zároveň bývá mezi čaji určenými pro slavnostní příležitosti.

jasmínový květ

Jasmínový čaj vás může překvapit svým složením. Zpravidla totiž jeho základ tvoří zelený čaj z čajovníku, který je pouze doplněn květy jasmínu. Ty se v něm vyskytují pouze v malém množství, aby jej patřičně aromatizovaly a aby tím získal to, co od jasmínu očekáváme – silnou květovou vůni jasmínového keře ve volné přírodě. Prodává se však i samotný jasmínový květ, a ten samozřejmě klasické čajové lístky neobsahuje.

Obsah kofeinu

Jestliže se jedná o zelený jasmínový čaj, případně černý fermentovaný jasmínový čaj, počítejte s tím, že bude obsahovat kofein. Tato informace je důležitá pro každého, kdo se kofeinu vyhýbá například ze zdravotních důvodů. Proto také zvažte, zda jej podávat dětem. Těm však můžete bez obav připravit odvar z jasmínového květu.