Finance

Bonusové zisky

Peníze potřebujeme všichni. Platíme s nimi účty, kupujeme si hezké věci, plní naše tužby a jezdíme za ně na vytoužené dovolené. Proto je každý rád, když si může trošku přilepšit. Jak ale takové peníze vydělat. Každý je přitom potřebuje a ten kdo tvrdí, že je pěkný pokrytec. Často totiž chodíme do práce, která nás tak úplně nebaví, nevyděláváme tolik peněz, kolik bychom chtěli a bojíme se riskovat.
analýzy podnikání
To je totiž hlavní kámen úrazu, ale pokud neriskujeme nemůžeme ani vydělat. Když chceme zbohatnou musíme být zkrátka ochotni podstoupit určité riziko. Do čeho ale investovat, když se zrovna nepohybujeme ve světě financí a nemáme ani dostatek finančních prostředků. Když nemáme peníze úplně se nevyplatí podstupovat dvojitý risk.
Často totiž můžeme o veškeré finance přijít, pokud se zrovna nevyznáme. Je lepší tedy pokud máme nějaký nadbytek peněz, než je nechávat v bance raději investovat. Můžeme vybírat ze
široké škály investičních nástrojů. Ty bezpečnější nabízejí banky, ale ty nejsou tolik výdělečné ovšem máme zde pojištěnou případnou ztrátu vlastního vkladu.
růst na grafu
Oproti tomu existují také brokerské společnosti, které nabízejí investice na kapitálových trzích. Zde však jde o mnohem větší risk, ale díky analýzám makléřů a analytiků můžeme vydělat neskutečně velké peníze.
Pokud jsme však konzervativnější investoři jednoznačně se nám vyplatí vložit své prostředky právě do bankovních produktů. Zde jsou vyškolení a vystudovaní specialisté, kteří ví, jak se trh vyvíjí, takže máme jistotu výdělku. Mezi nejvíc propagovaný produkt poslední doby patří právě podílové fondy a v nich podílové listy. Ty jsou zajímavé zejména tím, že financím nemusíme naprosto rozumět, a přitom máme plně pojištěné vklady, takže o nic nepřijdeme.
Zde je navíc riziko rozděleno do tří skupin:
·         Nízká míra
·         Střední míra
·         Vysoká míra
Vždy k danému riziku existuje také odpovídající zisk. Zde to funguje vzestupně a čím máme vyšší riziko tím roste i míra zisku. S rizikem je ale také spojeno pojištění vkladu. Pokud jdeme do nejvyššího stupně rizika banka nám nijak nemůže zaručit, že nám zůstane alespoň počáteční vklad.