Snadno si vypočtete vaši čistou mzdu

Kdyby neexistovaly zákony, každý by si dělal co by chtěl a byl by chaos v odměňování. Proto dostáváme v práci peníze za vykonanou práci, zaměstnavatelé mají prémiové řády, uzavírají se pracovní smlouvy a dodatky, podepisujeme spoustu prohlášení při nástupu do práce a i během našeho zaměstnání jsme neustále seznamováni s dalšími předpisy, které vydává náš chlebodárce.

justice zákon

Jestliže se jedná o navyšování mezd nebo prémie, odměny, příplatky, vždy se mluví o označení  „HRUBÁ MZDA“.  Zaměstnanci si často pletou pojem hrubá mzda a čistá mzda a dobírka, i když léty se tyto rozdíly už mažou a i samotní pracovníci si    n ě k t e ř í   dovedou spočítat svoje srážky ze mzdy a dojdou k částce, kterou jim zaměstnavatel posílá na účet. Ale to jsou výjimky.

Chcete mezi tyto výjimky také patřit? Pak to není vůbec žádný problém! I vy si ode dneška budete umět vypočítat výši své čisté mzdy, aniž byste k tomu museli vzít kalkulačku, pero a sešit! A namáhat si hlavu složitými výpočty a znalostí daňového zákona.

kalkulačka pero

Zcela jednoduše klikněte na internetu na naši kalkulačku mzdy https://www.kalkulackacistemzdy.cz/, která tu čeká už jen na vaše zadání, aby vám osvětlila, kolik peněz vám nasype váš zaměstnavatel do měšce po skončení účetní mzdové uzávěrky.

Jediné, co od vás kalkulátor bude chtít, je znát výši vaší celkové hrubé mzdy – tu zadáte do kalkulačky, dále označíte, zda jste:

  • Student
  • Zdravotně tělesně postižený
  • Pobíráte invalidní důchod I. A II. Stupně nebo III. Stupně
  • Kolik vyživujete v domácnosti dětí
  • Zda je některé dítě zdravotně tělesně postižené

A kalkulátor vám vypočte pěkně rychle výši čisté mzdy.

Proč byste měli zadávat studenta, důchod a podobně? Protože díky těmto označením můžete dosáhnout na vyšší slevy, které se vám odečítají jako nezdanitelné položky z vaší hrubé mzdy a v neposlední řadě tak navyšují naopak vaši čistou mzdu!

Mezi základní slevu patří sleva na poplatníka – na tu dosáhnete v případě nástupu do nového zaměstnání tím, že podepíšete Prohlášení poplatníka a od té doby částka – 2.070 kč (v roce 2020) a částka 2.320 Kč v roce 2021 se vám nebude danit! Prohlášení poplatníka znají zaměstnanci pod lidovým názvem „růžový papír“ nebo také „daňovka“.