Nová energie a vitalita s řeřichou peruánskou

Biopotraviny a užívání přírodní medicíny mají u nás už mnoho stoupenců. Tyto produkty jsou o něco dražší, ale pro zlepšení zdraví se dá oželet i pár korun navíc.

maca -řeřicha peruánská

Mnoho přírodních produktů, u kterých jsou po staletí prověřené jejich léčivé účinky, patří do kategorie SUPERPOTRAVIN. Jednou z nich je ŘEŘICHA PERUÁNSKÁ, lat. Lepidium meyeni. Její lidový název je MACA – peruánský ženšen. Tato rostlinka je malého vzrůstu, přibližně jako naše ředkvičky.  Její kořeny obsahují kromě tříslovin, saponinů, bílkovin, bioaktivních sacharidů, minerálů a taninů celou škálu vitamínů – C, E, skupinu vitamínů B (B2 – ryboflavin, B3 – niacin,  B6 , B12). Obsahuje mnoho léčivých látek, které spočívají především v bioaktivních složkách – tzv. macamidy.  Důležitou složkou je především kyselina linolová (je to polynenasycená Omega-6 mastná kyselina).  Pro zajímavost –  macamidy působí pozitivně v oblasti některých neurologických poruch.

Tímto bohatým složením výživných látek si zařazením do svého jídelníčku řeřichy peruánské, můžete nejenom zvýšit energii a podpořit svoji imunitu. Zvlášť teď, kdy na mnohé z nás doléhá jarní únava.

Maca reguluje hladinu hormonů a enzymů  u žen (ztišuje bolesti před menstruací a zklidňuje psychiku v klimakterii) a podporuje částečně plodnost.

Maca velmi kladně působí na nervový systém, zklidňuje stres, úzkost nebo deprese. Pomáhá i naší paměti.

Náš e-shop naklíčeno.cz vám nabízí v BIO kvalitě řeřichu peruánskou – pod názvem maca bio organic v prášku za příznivou cenu.

moučka - maca

Maca – řeřicha peruánská, pochází z jižní Ameriky, z oblasti And. V bio kvalitě se pro své příznivé účinky pěstuje na plantážích převážně v Bolívii a Peru. Je to skutečně zázračná bylina, která se používá téměř 3000 let. Tam kde se maca pěstuje, tak se používá čerstvá i  sušená. Sušená maka se mele na moučku, která je vhodná na přípravu různých pokrmů. Zelená nať slouží pro krmení zvířat.