Dbát o svůj zevnějšek není výsadou nezadaných

Už jsem na světě nějaký ten pátek, abych si dobře všimla, jak to spousta žen dělá. Ve chvílích, kdy začnou mít pocit, že je samota už nebaví, začnou se líčit, zajdou si ke kadeřníkovi a obnoví si šatník. Vyrážejí do společnosti a začnou se rozhlížet.
Samozřejmě, že nějakou fintu používají všichni. Proto je dobré, aby se každá z nás zaměřila nejen na to, jak je člověk, který nás zaujal, oblečený, ale také jak se chová a jaký používá slovník.
děvče a levandule
Posuňme se dál a představme si, že ta dotyčná byla úspěšná a začala randit.  Schůzky se pomalu ale jistě rozvinuly na společné víkendy, kdy už není možné schovávat se za vrstvu make-upu a pěkné oblečení na schůzky bylo vyměněno za pohodlné a většinou méně slušivé. A v tuhle chvíli si žena řekne, že když s ní partner je i přes její pleťové a postavové nedostatky, není vlastně vůbec nutné se dál přetvařovat. A odhalí své staré já, kdy byla pro potenciální protějšky vzduch.
A to je chyba. I když ji už viděl v teplákách s rozcuchanými vlasy, neznamená to, že doba péče a oblékání hezkých věcí, skončila.
Dbát o sebe přece neznamená, že hledám někoho nového.
Vždycky jsem obdivovala moji maminku, která byla vždy upravená. Na doma si šila pohodlné šaty a sukně, chodila vždy s upravenými vlasy a říkala, že jí nevadí, že nemá plnou skříň oblečení, ale že jí stačí jednou za čas si jít koupit něco kvalitního a lehce kombinovatelného.
Pravda, nebyly obchody přecpané zbožím, ale i bez „podpultovek“ např. v Luxusu, se dal koupit pěkný kabát, nebo kostým.
Byli jsme velká rodina, a přesto si maminka našla čas i na sebe. Dokonce v době vážné nemoci, kdy jí zbývalo jen pár měsíců života, chodila upravená, protože jejím přáním bylo, abychom si ji pamatovali jako ženu, která o sebe dbala.
Když do rodiny přibyde miminko, je jasné, že fintění musí jít stranou, ale je škoda, pokud už na stálo.
Muži s tím mívají problémy. Vzdychají pak po časech, kdy jejich vyvolená bývala „kost“.
holka s kytarou
Jsou pak smutné, když vidí, jak se jejich drahá polovička na ulici otáčí za upravenou maminkou s kočárkem, a odmítají výmluvy typu, že ony se na rozdíl od ní starají hlavně o rodinu, než o sebe.
Vždyť stálým partnerstvím a mateřstvím není konec ženskosti. Že zůstalo nějaké to kilo navíc? No a? Ztrátou perfektní postavy jste získala skvělou rodinu a není důvod schovávat se do neforemných velkých kusů oblečení a stahovat vlasy do gumičky. Ani se nesnažte narvat do trička, které momentálně všem ukazuje vaše madla lásky.
Nakoupit si padnoucí oblečení je lepší než marně doufat ve ztrátu špíčků. A jestli myslíte, že je lepší přestat jíst, tak rodina akorát vyfasuje hladovou a protivnou ženskou. A to si nezaslouží.
Momentálně vládne trend, kdy děti jsou upřednostňovány v každém směru a matky s kruhy pod očima se za nimi unaveně plouží. Jako by už nebyly ženami, ale jen vychovatelkami, které ztratily nárok o sebe pečovat.
Je lepší neohrnovat nos nad těmi, co si dokážou zařídit čas pro sebe. Proto nejsou horšími matkami, jen jsou upravené a šťastné.

Dbát o svůj zevnějšek není výsadou nezadaných
4.1 (81.67%)12