Adrenalinová dovolená plná přírody? Jedině Kamčatka!

Ve zdejších řekách najdete stejné druhy lososů jako na Aljašce. Nepřekvapí vás losos královský, stříbrný, červený, gorbuša i psí. Čavyča často přesahují hmotnost 20 kg a lososi kisuč mají mezi 3 – 7 kg.
Romanticky založené povahy si budou libovat při pohledu na tryskající gejzíry, termální prameny či kouřící fumaroly.
Jedině zde můžete vidět více než 300 sopek, z toho 29 aktivních. Ohromí vás překrásná panenská příroda a největší koncentrace medvědů hnědých na světě.
sníh na hoře
Chůze loukami plnými barevných květů pod zasněženými vrcholky nejvyšších vulkánů dostane i ty největší škarohlídy.
Cesta je ale rozmanitá. Rokle, které nabývají na hloubce, dravost říček a potůčků a tyto překážky, ač na pohled nádherné, dávají fyzicky zabrat. Někdy i psychika pracuje na plné obrátky.
Poloostrov Kamčatka má velikost 472 300 metrů čtverečních. Svou nejsevernější částí zasahuje skoro až k polárnímu kruhu.
Neodmyslitelným jejím znakem je tajga. Lesy zabírají třetinu poloostrova. Převažují zde listnaté stromy, především břízy, olše, vrby, topoly. Z jehličnanů tu roste unikátní jedle, kterou můžete spatřit jen na omezené ploše 16 ha v Kronocké rezervaci kousek od Županova.
mrak před horou
Až do výšky 1 000 m se budete kochat porosty nádherných barevných rododendronů. Běžně zde uvidíte kvést oměje, lilie i orchideje střevíčníky. Určitě vaše oko spočine na nápadných rostlinách, jako je karmínová prvosenka, lomikameny, medvědice nebo přízemní růžový ostružiník.
Musíte být připravení, že během července a srpna zde má hlavní slovo komár. Je větší, než na jakého jsme zvyklí a je hodně otravný.
Savců zde žije 35 druhů. Pozornost si zaslouží kamčatský medvěd, který je díky příbuznosti s grizzlym 2. nejmohutnější rasou na světě. Bývá více než 2 m vysoký. Na Kamčatce jich žije kolem 8 000. Obávaný tu je ale i menší rosomák. Jinak tu potkáte soby, soboly, polární lišky, vlky, hranostaje, zajíce běláky, i krotké sviště.
 
Jsou tu nekonečné možnosti pro skialpinismus. Dokonce některé kopce čekají na to, až je konečně prvně navštíví nějaký Čech.
Vulkány nabízejí při sjezdu obrovské převýšení. Nejlepší čas, kdy vyrazit za zábavou je konec dubna nebo začátek května. Pozor ale na medvědy! Ti jsou po zimním spánku nevrlí, hladoví a agresivní.
Obyvatelé
Jsou pohostinní. Když přijedete v období pravoslavných Velikonoc, svátku 1. května nebo na Den pobědy 9. května, zažijete radostnou atmosféru, při které se zpívá, povídá a hoduje se.
Tichý oceán tu je studený. V létě se v něm lidé koupou, ale teplota ještě v květnu je moc nízká. Pláže jsou pokryté černošedým až černým pískem.
Pokud se chcete vydat do těchto úžasných míst, většina zážitkových cestovních kanceláří vám zájezd zprostředkuje a naplánuje cestu za obyvatelstvem, ale můžete se vydat i na lov medvěda či losa, ale i na rybolov. Připravte si hodinky. Časový posun je oproti nám plus 11 hodin.

4.0
02